Oring

O-ring farklı kauçuk çeşitleri ile uyumluluk, uygulama sıcaklığı, sızdırmazlık basıncı, yağlama gereksinimleri, kalite ve miktar değerlerine göre maliyet esas alınmaktadır. Standart kauçuk malzeme dışında Nitril, Silikon, Poliüretan gibi farklı malzemelerden de üretimi yapılabilir. Sızdırmazlık ürünlerinin başında gelen ve yuvarlak bir yapıya sahip olmasından dolayı aldığı şekilden dolayı ingilizce karşılığı “ring” halka olan O-ring kimyasal ortamlarda da kullanılır. Bu nedenle sızdırmazlık özelliğini artırmak için yuvarlağa eklenen yiv ve set şekilleri eklenince o-ring isim değiştirmektedir. 

Gövdesinin verim stres aşmadan, yüksek basınç içeren mümkün yüksek bir lokal stres sağlar. O-ring malzeme esnek doğası montaj parçaları kusurları barındırır. O-ring standart boyutta olmakla birlikte farklı ebatlarda da kullanılabilir.

  • O-Ring
  • Fitil O-Ring
  • Vring
  • Nutring
  • Viton Oringler ( Isıya Dayanıklı )

Oring Çeşitleri

Oring Conta
Oring Conta

Mekanik bir sızdırmazlık elemanı olarak kullanılan oring yuvarlak şekillerde bir döngüdür. Conta oluşturmak, bir boşluk içine oturan ve iki ya da daha fazla kısımları arasındaki birleştirme esnasında sıkıştırılması için tasarlanmış olup, ortak bir statik olarak, ya da (bir kaç koşullarda) parça ve O-ring (örneğin, pompa şaftları ve hidrolik silindirler dönen) arasında göreceli hareketi sahip olabilir. Hareketli eklemler genellikle aşınmasını azaltmak için O-ring yağlama gerektirmez. Bu, genellikle sıvı kapatılırken ile gerçekleştirilir. Onlar ucuz ve kolay hale getirmek için, güvenilir ve basit montaj gereksinimleri vardır ve makine tasarımında kullanılan en popüler sızdırmazlık elemanlarından biridir. Onlar megapascal onlarca (psi binlerce) basınç kapatabilir.

Fiyatlandırma

Üretimi yapılacak O-ring kullanım yeri için kauçuk malzeme kalitesine göre toplu siparişlerde belirlenmektedir. Numune gösterdiğiniz de yada teknik şema gönderdiğinizde.

Not : Ürün siparişinde lütfen kullanım yeri ve amacını belirtiniz. Aksi takdirde esneklik derecesine göre verim alamayacağınız bir malzeme ile karşılabilirsiniz.